Колонізація.
Дякую панове, що так гарно й яскраво описали свої враження.

Тепер додаткові пояснення до тексту.
Пане Юлесе, мені здавалось, що наших науковців де лише не згадують. От транспорт: і Сікорський, і Корольов... Якщо й дійсно вони масово роз'їхались (роз'їзджаються?) світом і активно впливать на НТП, то залишається надія, що зупиняться вчасно і не дадуть чогось справді небезпечного в руки метушливих.
Крім того, винахід може бути не наслідком вливання купи грошей, а все-таки випадковим: перебирали комбінації складових (байдуже яких, чих атомів, чи полів) і одразу натрапили на що треба. Гроші просто дають моливість робити перебір довго, вперто й систематично...
Вважайте, що нам пощастить. Або сам Розум підкине винахід. Згадайте „самі боги” Азімова.
Пане 71.
Українцям зовсім не властиве зловживання абс.владою. Навіть в часи князів зд. були якісь обмеження. Про козаків і казати нічого - чиста демократія озброєних, вільних людей.
Рабів у нас не було! Навіть коли захоплювали полонених.
Вже з першої сторінки я намагався показати, що напр., СБ саме вирішує і несе відповідальність за вчинки (Аскольд лише радить стиль тексту), МЗС само вирішило дати колонії китайцям (об'єктивні причини) і повідомляє про це, і т.д...
Тож Аскольд - радник, речник і т.д., але не цар.
ООН може протиснути власне рішення, якщо обґрунтує його. І змогло.
І навіть півн.Корея та інші - то вже вимушений волюнтаризм. Для випадку коли всі інші не схочуть цим займатись (бо гидко), а розпоряднику щось вирішити треба.
І це ж єдине втручання в чужі внутр.справи. Абс.влада виглядала б зовсім інакше...

Згаданий роман Саймака читав ой-як давно. Вже й не згадаю. А хто такий Фінн?