Дякую за розгорнутий та щирий відгук, пане Юлесе! Спробую відповісти.
Цитата:
Герой, підхоплений швидкою течією, здається, взагалі не впливає на перебіг.
Якийсь млявий.
Лізе куди не треба. Не залишає дядька-пройдисвіта, коли той потрапляє в халепу - хіба це млявий, це здається?
Просто порядна людина обмежена в діях, а таким от мерзотникам можна все.
Цитата:
То він хоче небожа долучити до секти, то відпускає на всі чотири, то намагається вбити
Якщо не виходить одне, має спрацювати інше. Логічно?
Цитата:
Спробую припустити, що ідея полягає у тому, що для нас краще нехай і темний, негативний, але наш, народний Басаврюк, ніж ті, хто цілує мумії комуністичного минулого.
Звичайно, ні. Можна попридумувати багато нових мумій. Залежить від того, як скласти «техзавдання». Але це здебільшого в головах людей, а не в мавзолеях.
Зазначу з обережністю, що Басаврюк – зовсім не народна містика. Незважаючи на те, що подібних чортяк у народних казках аж досхочу. Але визнаним першоджерелом Басаврюка є «Вечір проти Івана Купала» Миколи Гоголя.
Басаврюк допомагає ГГ не від хорошого життя, а тому що противники Влада ще гірше за рогатих. У тексті це є.
Фінал узагалі відкритий. Тільки від Влада залежить, чи здихається вин того кадуцея, чи кадуцей переможе його. Тому що кожен має свого внутрішнього Басаврюка. Та інколи й сам чорт буває янголом-охоронцем.
Ось ви хоч пам’ятаєте, хто він такий взагалі. Це добре. Моє опитування показало, що Гоголя серед знайомих фантастів або ніхто не читав, або давно забув.
У чому полягає ідея? Хотілося донести, що все людожерське, тоталітарне, бандитське – буквально чуже для людини, тому повинно відторгатися на рівні ДНК. Може, автор бійками захопився, і на повне розкриття теми бракувало знаків? Може. Але ви ж бажали авантюру та детектив? Ось, будь ласка. Їх є в мене.
А може, ви теж із секти шестипалих?
Про котиків, напевно, треба писати. Котиків усі люблять.
