Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 03.05.2024 23:36

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 113 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 14:48 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 12:26
Сообщения: 34
Семьдесят Первый писал(а):
...



"Ще не вмерла" таки позитив. Бо ж не вмерла ще).+ - актуальна тема, до речі, автори на актуальних темах часто виїжджають. Навіть при не надто високій майстерності подачі.
"Чаклун" - теж перемога над злом. Героїня ж рятує народ від злої чужинки.
"Стіна" - виняток, тому я їй поставила 7, ідея не нова, але дуже гарно подана і дуже настроєве оповідання.Ось саме це я і називаю майстерністю - не виїхати на темі чи ідеї, тим більше моралі, а вміти подати навіть банальну, зужиту ідею, і навіть не позитивну в сенсі перемоги добра над злом.
Звісно, в ідеалі було б нова чудова ідея+ майстерність викладу. Але таке рідко трапляється)).
Щодо торжества позитиву, то я мала на увазі, коли позитивний герой перемагає негативного ворога або негативні обставини. Коли хтось когось рятує або рятує себе, або так складається випадок, що добро перемагає зло. В реальному житті таке рідко трапляється, тому особисто я волію читати наближені до реальності оповідання, або ж відверті казочки. Якщо це жанр казка, то там за замовчуванням добро має перемогти зло. Але коли жанр - не казочка, коли показані такі всі круті та екіпіровані і проміж то червоною ниткою тягнеться якась прапороносна ідея, а ще гірше моралізаторство, вибачте, це не моє, бо нагадує мені радянські часи, коли правильні піонери-комсомольці-комуністи перемагали неправильних буржуїв-ворогів народу)).
Якщо взяти цей конкурс, то майже у всіх оповіданнях хтось когось рятує, в т. ч і себе (виживає). 90-99% такого. Вас така однобокість розвитку сюжетів не дивує? Мене – дуже). Хотілося б різноманіття.

Кивнула на організаторів, бо подумала, що це вони задають тон - перемога добра і виживання, тобто порятунок себе та інших. Але, може й помиляюся. Значить тоді має бути автор-лідер, який тут задає такий напрям. А всі решта йдуть за ним)). Іншої причини не бачу. Чого б це раптом таке писати, якщо нема певної мотивації? Тут або в друк беруть таке, або ж наслідують когось, хто так пише. На інших ресурсах подібної тенденції не зауважувала.

Нема за що))) Мені часом кажуть, що я надто зла у критиці. А я не зла, просто не люблю розшаркуватися у словах - пишу прямо, коротко і по-суті). Я ж не задля образити критикую)),
Моє - "Анка-марсіанка"))

============
Чрезмерное цитирование (оверквотинг). Пожалуйста, делайте так, чтобы ваш ответ хотя бы немного превышал объём цитаты. Спасибо.
Модерировалось Администратором.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 15:14 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
марсіанський гризлик писал(а):
Значить тоді має бути автор-лідер, який тут задає такий напрям

Прямщаз! "Де два українці - там три гетьмани".

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 15:29 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 12:26
Сообщения: 34
Птица Сирин писал(а):
марсіанський гризлик писал(а):
Значить тоді має бути автор-лідер, який тут задає такий напрям

Прямщаз! "Де два українці - там три гетьмани".


Тоді залишається варіант №1)) Або ще якийсь, про який я не знаю))


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 15:38 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Звідси :D
Щоправда, багатьох пунктів давно ніхто не дотримується - щодо горору, НФ тощо

Цитата:
А теперь о том, что бы мы хотели видеть на конкурсе, и по каким критериям отбираем рассказы для журнала:

СРОЧНО ТРЕБУЮТСЯ АВТОРЫ рассказов, которые ПОМОГАЮТ ЛЮДЯМ ЖИТЬ

Измученный суровыми реалиями читатель должен найти в альманахе отдушину, в которой ему было бы комфортно, познавательно, интересно. Мастерство авторов должно быть таким, чтобы эта «хорошесть» («сопли в сахаре», да?) не приедалась, ВСЕГДА вызывала интерес и симпатии.

Необходимые пояснения:

1. Украинский и русский языки, проза, фантастика.
Предпочтение научной фантастике (чем «твёрже», тем лучше).
Предпочтение традициям 70-х – 80-х годов прошлого века (Азимов, Саймак, Хайнлайн, Шекли, Стругацкие, Биленкин, Михайлов, Булычев). Но не исключены и любые другие направления, если работа хороша настолько, что не напечатать её невозможно.

2. Имя, регалии и послужной список (перечень публикаций) автора не играют никакой роли. Имеет значение только сама работа. Меру таланта, вложенного в работу, определяем сами (как умеем).

Основными критериями, повышающими заинтересованность Альманаха в сотрудничестве с авторами является:

3. Реалистичность ситуации, жизненность коллизии, герои – живые люди (постмодернизм исключён, сюр, символика, философские эссе, хорор-мистика, насилие, расчленёнка, полит-памфлеты и полит-сатира – не интересуют).

4. Герой и его ситуация должны быть понятны читателю. Никакого потока сознания, поменьше зауми, побольше простых и ясных событий, которые укрепляют мнение читателя в том, что он и сам мог бы оказаться на месте героев.
Важно наличие и ясность цели главного героя. Читатель должен понимать мотивы и намерения героя, и даже сочувствовать им.

5. Сами герои должны быть симпатичными. Если у автора герой - пьяница, то нужно обладать мастерством Саймака, чтобы пьяница был симпатичным. Если герой - супермен, то нужно быть Желязны, чтобы читатель мог отождествить себя с суперменом.

6. Рассказ должен быть динамичным. Герой не просто думает (размышляет). Он должен действовать и рисковать. Ещё лучше наперекор ситуации, событиям или людям. Герой должен чего-то хотеть и к чему-то стремиться.

7. Динамику следует развивать так, чтобы хотелось подумать о том, что было ДО описываемых в рассказе событий, и что могло бы случиться ПОСЛЕ финала.

8. Желательны несколько уровней восприятия:
- первый, собственно действие (на поверхности);
- второй, что же происходит на самом деле (это может так и остаться скрытым от самого героя);
- третий, некая мировоззренческая концепция, которая может открыться только после второго-третьего прочтения (читателю, герой к этому пункту вообще не имеет отношения).

9. Точно отмеренная плотность событий: нельзя, чтобы читатель спал над текстом. Нельзя, чтобы читатель продирался сквозь текст. Плотность событий должна быть такой, чтобы читатель дошёл до финальной сцены с устойчивым ощущением, что что-то пропустил. И ему (читателю) хотелось вернуться к началу и прочесть ещё раз.

10. Рассказ должен нести в себе несомненный и очевидный позитив. Герой может погибнуть, но дело его должно победить (Турлакова Лариса "Персонажи", 34-ый выпуск)
Руководство по борьбе за живучесть (РБЖ) – это сборник рассказов о победах людей над обстоятельствами, врагами, собой…
Эта победа должна быть мотивирована: чёткое описание исходных условий, которые ведут героя к гибели (поражению), чёткое описание мер и действий, которые привели его к славе (победе).

11. Познавательность текста. У читателя после прочтения должны остаться какие-то представления о навыках, которые могут помочь в сходной с только что прочитанной жизненной ситуации.

12. Интрига. В завязке желательны намёки на финал. После чтения читатель хлопает себя по лбу, и с криком: "Точно! я должен был догадаться", принимается за чтение рассказа по второму разу.

Резюме: представьте, что вы пишете не рассказ, а либретто к сценарию. Ваше "кино" должно быть захватывающим и запоминающимся зрелищем.
Не рассказ - именно КИНО! (да, мы такие :)

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 16:29 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Оце в мене нарешті знову прорізалася здатність до мовлення (бо до того було лише «Вау!!!», «Овва!!!» і «Нічогесеньки собі!!!»). Адже для мене результат виявився доволі несподіваний, але надзвичайно приємний. :D
Тож хочу ще раз щиро подякувати всім учасникам! І за чудову гру, і за чудову творчу атмосферу, яка панує під час конкурсу. Це величезна втіха - долучитися до такої компанії!
Загалом усі твори цікаві, і було важко визначатися з оцінками, бо у кожному оповіданні було щось привабливе і непересічне. В деяких розглядалися не завжди звичні моральні і етичні проблеми – а це теж, як на мене, надзвичайно цікаво, бо змушує замислитися, визначити власну позицію… Принаймні в мене було багато фаворитів. :D Було надзвичайно цікаво читати рецензії досвідчених авторів на різні твори – бо це дуже корисний процес навчання, важливий для кожного, хто пише.
Окрема величезна подяка організаторам, бо без них такого чудового свята творчості б не було! :D

марсіанський гризлик писал(а):
перемога добра і виживання, тобто порятунок себе та інших.


Власне, щодо моралі… Може, справа у тому, що нині саме тема добра, виживання, порятунку себе та інших, визначення своєї чіткої моральної позиції у цьому світі (а не бовтання у тумані якихось припущень, які кожен може розуміти по-своєму) надзвичайно актуальна – з суто об’єктивних причин? Ото й виходить така собі творча трансформація… І ніщо не це не впливає, окрім поточної реальності... 8) :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 17:00 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 12:26
Сообщения: 34
Птица Сирин писал(а):
[/quote]

А, ну тепер ясно, чому так :roll: :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 17:07 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Особливо пункт 3 - бо ми збираємось якраз влаштувати конкурс горору :D

Изображение

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 18:17 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 12:26
Сообщения: 34
Сокира писал(а):
...


Не відкрию америки, коли скажу, що ці теми завжди були актуальними, не лише тепер. Боротьба світоглядів, політичних ідеологій існує відтоді відколи існує інститут держави.
І література ніколи не прив'язувалася суто до того, щоб висвітлювати ідеологію, та ще й пріорітетно. Є література, де не зачіпаються ні мораль, ні політика. Наприклад гумор, твори про любовні стосунки, які не завжди солодкі та рожеві В таких творах автор малює персонажа яким хоче. А засуджувати чи героїзувати цього персонажа, його дії та вчинки, якщо це не твір для дітей - не його завдання, а читача.
Теми, як і включення моралі - суто вибір автора чи замовника, який замовляє й оплачує твори. Якщо зважити, що за теорією ймовірності для одностайного вибору авторів певних тем
і ліній сюжету -- відсоток зависокий, то видно звідки ноги ростуть))

Щодо замовників. Безвідносно до цього ресурсу. Зараз є популярною практика ґрантів, різні фонди, що організовують ті чи інші конкурси, приватні спонсори, тощо, дають кошти під певні проекти. Літературні також. І не секрет, що часто проплачені теми практикують з метою пропаганди. Не кажу, що така практика негативна. Різне трапляється. Все залежить від мети і тем, що просувають. Якщо вона на користь держави, то це добре. Але, вибачте, який стосунок таке має до літератури?). Літературу розвивають в першу чергу з акцентом на якість творів. А не на тематику. В ґрантах все навпаки - замовна тема чи ідея грає провідну роль. Але ж літературу не можна обмежувати ідеологічними рамками там, де їх нема. Тому часто з-під пера ґрантоїдів частто-густо виходить не література, а товар).

Але нарешті вияснилося, чому тут так, пані Тетяна скинула правила, які встановили для учасників організатори :) Так що щодо мотивації і масових порятунків як теми у творах я мала слушність)). І всі кинулися когось рятувати... :lol:


============
Чрезмерное цитирование (оверквотинг). Пожалуйста, делайте так, чтобы ваш ответ хотя бы немного превышал объём цитаты. Спасибо.
Модерировалось Администратором.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 18:39 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 12:26
Сообщения: 34
Птица Сирин писал(а):
Особливо пункт 3 - бо ми збираємось якраз влаштувати конкурс горору :D

Изображение


Молодці, ламайте, як дійде до мораторію на рятувальну місію, приєднаюся :lol:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 19:50 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
марсіанський гризлик писал(а):
"Стіна" - виняток


Сьоме місце - не так вже і погано :)

марсіанський гризлик писал(а):
Якщо взяти цей конкурс, то майже у всіх оповіданнях хтось когось рятує, в т. ч і себе (виживає). 90-99% такого. Вас така однобокість розвитку сюжетів не дивує?


Нібито все ж менш, і не кожного разу так, здається :)
Заходьте наступного разу, буде "Апокаліпсис". Може позитиву менш буде :)

марсіанський гризлик писал(а):
Моє - "Анка-марсіанка"))

Дякую!
Зрозумів. Не дуже знаю, хто як називається.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 20:59 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Ех-х, оце казала собі, що годі моралізаторствувати і рубати – але, перепрошую, таки не втримаюся…
Шановний/на Марсіанський Гризлику!
Звісно, кожен автор пише і читає те, що йому до вподоби і до смаку. Погоджуюся на 100%. Ніхто ж нікого ні до чого не змушує.
Але якщо подивитися на нинішній стан і літератури, і суспільства, то можна цілком певно зауважити: допоки наші літературні метри створювали щось таке високоінтелектуальне і художньо високоякісне, або бавилися усілякими постмодерністськими інтелектуальними парадоксами, і забавляли таких само інтелектуалів – вони, перепрошую, прос*али свою власну країну. І свого власного читача.
Тому що переважна більшість населення – це колишні залякані «хомо совєтікуси», які не розуміють оці інтелектуальні витребеньки з «хай читач сам вирішить, це добре чи погано». Вони ще з радянщини звикли, аби їм чітко пояснювали – що є добре, а що є погано. А позаяк ніхто тепер не пояснював – то вони весь цей час читали книжки і дивилися серіали з-за порєбріка. Доступні, веселенькі, і цілковито пропагандистські. Такі, де усе пояснювали, як вони звикли. Прямо і зрозуміло казали: «хапай, що можеш», «не спійманий – не злодій», «усі довкола – злодії, тому бути злодієм – це добре і вигідно», «бути бандюком – це почесно», «усе продається», «добрий=дурний», «нема успіху без жорстокості», «не треба нікому допомагати, бо тобі ніхто не допоможе», «гроші понад усе», «бути українцем – це соромно, бо це недонація». І таке інше.
І люди оце споживали, і зрештою вирішували: адже правда, так і треба жити! Бо ніякого добра у світі не існує, все дозволено, треба думати лише про власну користь, і все таке. А наші літератори (за деяким невеличким виключенням) весь цей час кліпали очима і грузнули у власних творчих пошуках – які насправді були цікаві, може, 1% населення (тим, в кого й так не бракує мізків).
І що ми маємо на тепер? Маємо купу людей, цілком позбавлену будь-яких етичних орієнтирів. Які не вірять ні в яке добро, ладні втопити ближнього за копійчину і продати власну країну будь-кому, хто більше дасть. Бо «какаяразниця?»
Тому саме так, хай йому грець – уся нинішня сучасна белетристика (і фантастика насамперед, бо вона має доволі широке коло читачів, не всі з яких інтелектуали) МУСИТЬ бути ПРОПАГАНДОЮ!!! Пропагандою того, що добро і мораль таки існують. Що якщо ти можеш когось врятувати – то треба рятувати! Що навіть невеличка добра справа – когось підтримати, дати роботу зневіреному, взяти додому з вулиці безхатню тварину, чимось допомогти тому, хто потребує допомоги, взяти участь у якійсь волонтерській справі – все це зробить життя довкола трохи кращим. Хай трохи, але коли це робитимуть усі – то багато що у повсякденному житті може змінитися! Так, це звучить банально і не «інтелектуально» - але воно працює! Працювало у 90-і, коли багато людей виживало саме через те, що усі довкола ділилися, чим могли. А найбільш наявний приклад – коли люди в 2014 році з нізвідки створили, екіпірували і годували армію. Лише тому, що величезна кількість людей щось для цього додала – хай кожен у міру сил, потроху, але додали.
А нині довкола нас величезна купа зневірених людей, яким це треба втовкмачувати. Що добро таки існує. Що разом ми багато чого можемо. Що не «какаяразница», а різниця таки є – чи ти людина, чи ти ходячий продажний шлунок. І є різниця – чи ти живеш у власній країні з власною мовою, а чи ти є «абориген» у черговій колонії.
І, як на мене, сучасна українська література це мусить пояснювати, використовуючи будь-які засоби – і «пропагандистські» теж, якщо вони працюють (а вони таки працюють). І у фантастиці теж. Зацікавлювати – і пропагувати. Бо якщо зараз гратися в високу інтелектуальність – то незабаром може статися, що вже не лишиться ДЕ гратися.
Я розумію і Вашу позицію, і багато у чому її теж підтримую. Так, література мусить бути якісна. Вона мусить обговорювати складні питання. І все таке. Але таке вже нині життя, що позитивна, цікава, зрозуміла україномовна белетристика з чіткими моральними настановами нині дуже потрібна, і у великій кількості. А якщо потрібна – то треба її писати. Якщо не хочемо колись прокинутися «аборигенами» у колонії, де посіпаки окупантів повертають назад пам’ятники катам, а населення це схвалює, бо «мораль – це дурниці».
Перепрошую, якось отак…


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 23:06 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Друже Сокира, підтримую!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 23:18 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Дракотик писал(а):
Друже Сокира, підтримую!


Дякую, Дракотику! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 03.02.2020 00:45 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 12:26
Сообщения: 34
Сокира писал(а):
Ех-х, ...


Шановна Сокиро, почну з того, що ті, хто виховується на серіалах з-за порєбріка, мудрих книжок, та й взагалі книжок, не читають). А хто читає, то точно не азимутську фантастику)).
Какаяразніца - не є мораллю, це менталітет, це світоглядне, ідеологічне, це політика. До цінностей "добро-зло" ця ідеологія не має абсолютно ніякого стосунку, адже відстоює, хоч своє, але добро - ліш би чєловєк хароший). Тобто відстою гуманістичні, космополітні цінності Не приймає лише національної ідеології. І рятувати такі люди інших не проти, і проти брехні та крадіжок, проти зради. Тільки рятувати в контексті людини, а не національних цінностей. До речі, на цьому конкурсі не бачила жодного твору, який би спробував "виховати" справжній патріотизм, тобто чітко пояснив читачу , що таке какаяразніца, до чого вона приводить і про недопустимість її існування в свідомому суспільстві. Навіть "Ще не вмерла" виглядає блідо, автор щось десь натякає, але прямо не засуджує( боїться чи заграє з читачем) про що я писала там в коменті. Якщо Ви вважаєте, що література має виховувати ідеологічно, бути пропагандою, то нехай би була. Не вся, але частина так. І цей ресурс також. Ви вважаєте, що цей ресурс таким є. Та ні. Якби так було, то вимогою була б не просто "позитвність " і не просто добро", а все це в контексті УКрахни як національної держави. Ресурс і не є такою пропагандою, і, водночас не приймає творів інших, ніж з гуманістичною. мораллю, яка аж ніяк не є тією "політичною", національною ідеологією.

І неправда, що література досі в нас аморфна. Неправда. Вона є різною, якою й має бути - і конкретно патріотичною - Шевчук, Пагутяк, Шкляр, та інші, так і іншого жанру, ніж патріотизм, але не антагоністичною патріотизму, що нормально, адже не може вся бути однаковою, це ж логічно.

Тепер скажу про моральні цінності, загальнолюдські. Вважати, що література виховає зі всіх людей ідеальних носіїв цих цінностей - утопія. За всі віки існування людства люди ніколи не були ідеальними та свідомими всі, завжди були різні - свідомі( меншість) і несвідомі( більшість), герої і бандюки. І для того, щоб різні люди мирно співіснували в суспільствві й вигадали таке утворення як державу, з її інститутом примусу- судами, поліцією і т. д. Щоб інтегрувати "бракований", тобто всіх тих шахраїв, бандюків, і т. д. в мирне суспільство.
Це ази історії, політології і суспільствознавства.
Нести просвіту в маси це добре. Але причиною існування "негативних" людей є не брак певного роду літератури, а брак верховенства права в реалі і бездіяльності законів. Корупція протекціонізм.
Люди, які вважають, що просвітою, в т. ч літературою, можна виховати всіх людей і всі стануть білими і пухнастими - утопія. Так вважав ще Томас Мор, відомий з історії утопіст. Він це робив, але,на жаль, результату не добився. Бо він не знав законів функціонування суспільства і людської природи). Про це навчають у вишах. Тепер навіть у школі.
А тому не варто "прикриватися" місією, свідомо чи несвідомо, варто називати речі своїми іменами і творити літературу, а не суто "ідейний" продукт. Звісно, частка творів може і має бути патріотичною і навіть виховною. Але ж не всі. Інакше якось все виглядає однобоко і постають два наріжних питання "чому" і "навіщо?)).
Я не кажу про високу літературу, тобто не лише про неї. Я кажу про "іншу" ніж виховну і явно моралізаторську, іншу сюжетно та ідейно. При тому таку, яка не суперечить ні моральним цінностям, ні національній ідеології. Кажу про право її існування, її місце "під сонцем", позаяк відкидання такої якісної шкодить українській літературі, яка є частиною нашої культури і автентики. Взявши курс на суто виховну, ми не виховаємо того, кого хочемо, але втратимо в іншій не менш важливій ніші.


============
Чрезмерное цитирование (оверквотинг). Пожалуйста, делайте так, чтобы ваш ответ хотя бы немного превышал объём цитаты. Спасибо.
Модерировалось Администратором.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Поздравляем победителей
СообщениеДобавлено: 03.02.2020 04:22 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Шановна Гризлику, це загалом складне питання. Насправді Ви теж у дечому маєте рацію: не все так просто, і це проблема комплексна.

марсіанський гризлик писал(а):
почну з того, що ті, хто виховується на серіалах з-за порєбріка, мудрих книжок, та й взагалі книжок, не читають). А хто читає, то точно не азимутську фантастику)).


Є такі, що водночас і дивляться запорєбрикові серіали (бо звикли за минулі часи), і читають книжки – принаймні, белетристику. І українською теж, бо вони самі є суржикомовними. Такі деякому впливу піддаються. Я ж практик, а не теоретик – збираю статистику, впливаю, дивлюся, як краще це робити…

марсіанський гризлик писал(а):
До цінностей "добро-зло" ця ідеологія не має абсолютно ніякого стосунку, адже відстоює, хоч своє, але добро - ліш би чєловєк хароший). Тобто відстою гуманістичні, космополітні цінності Не приймає лише національної ідеології. І рятувати такі люди інших не проти, і проти брехні та крадіжок, проти зради. Тільки рятувати в контексті людини, а не національних цінностей.


Ні-ні-ні, отут у Вас, перепрошую, трохи плутанина. По-перше, національні українські цінності анітрохи не суперечать загально гуманістичній ідеології – навпаки, вони саме на ній і базуються («За нашу і вашу свободу»). На відміну від «запорєбрикових» цінностей, які базуються на чіткій ознаці «свій-чужий», жорсткій вертикальній ієрархії і культі сили. Тобто, люди, які вже сприйняли запорєбрикові цінності, насправді вже відійшли доволі далеко від справжньої гуманістичної ідеології, але намагаються щосили себе виправдовувати: мовляв, це саме ми гуманісти, а усі, хто не схожий на нас – бабайки. Вони подеколи здатні на гуманізм – але майже виключно для «своїх».
А ще є величезна проблема – інфантилізм. Що хтось великий, сильний і багатий мусить прийти й щось дати. А не самі люди – щось зробити для себе і свого оточення. А інфантилізм швидко не лікується. Тобто, тут багато усього різного…

марсіанський гризлик писал(а):
До речі, на цьому конкурсі не бачила жодного твору, який би спробував "виховати" справжній патріотизм, тобто чітко пояснив читачу , що таке какаяразніца, до чого вона приводить і про недопустимість її існування в свідомому суспільстві.


А ви подивіться ще раз на правила. Усюди, на усіх конкурсах висить зауваження щодо «неприпустимості розні». Гадаєте, багатьом з нас тут нема чого сказати більш конкретно? У мене, наприклад, оцього «конкретного» - і дуже конкретного! – дуже багато (до речі, заснованих на реальних подіях і реальних особах). Але з жодним з них мене не те що не опублікують, а й навіть не допустять до будь-якого конкурсу. І викинуть з будь-якого нині наявного сайту. І забанять на ФБ. Ще й усілякі «гуманісти» або адепти «мистецтва заради мистецтва» негайно заплюють. І не лише в мене таке. Гадаю, і автора «Ще не вмерла…» теж. Розумієте, про що я?

марсіанський гризлик писал(а):
Якби так було, то вимогою була б не просто "позитвність " і не просто добро", а все це в контексті України як національної держави.


А постійний пункт тематики щодо України і її майбутнього у переліку тем конкурсів Ви бачите? Як ви гадаєте – нащо він там висить? Задля краси?
Інша справа – що до цієї теми не так просто підступитися. Бо яке ми бачимо майбутнє? Тут такий стан, що важко загадувати навіть на кілька місяців. Як там сказав один з коментаторів – «невідомо, чи вийде наступний номер «Азимуту»… А на цьому тлі писати веселенькі оповідки про те, як в нас настане суцільний «рай на землі», якось не вабить, якщо чесно. Бо яка головна умова «раю на землі» для українців – ви, певно, здогадуєтеся. Але якщо про це сказати прямо… отож, дивіться допис вище.

марсіанський гризлик писал(а):
Вона є різною, якою й має бути - і конкретно патріотичною - Шевчук, Пагутяк, Шкляр, та інші,


Дуже шаную цих авторів. Проблема лише у тому, що їхні книжки читають ті, кого не треба «перевиховувати». Які й самі усе знають. А ті, кого треба «виховувати» - не читають. В них від цих авторів одразу сіпачка.

марсіанський гризлик писал(а):
Вважати, що література виховає зі всіх людей ідеальних носіїв цих цінностей - утопія.


Звісно, утопія. Бо люди поділяються на певні групи не лише за світоглядом, але й за сприйняттям. У групі зі схожим світоглядом насправді є певні підгрупи. Кожна з них потребує окремої дії і окремого впливу. А на декого впливати взагалі не має жодного сенсу. Лише примушувати.

марсіанський гризлик писал(а):
І для того, щоб різні люди мирно співіснували в суспільствві й вигадали таке утворення як державу, з її інститутом примусу- судами, поліцією і т. д. Щоб інтегрувати "бракований", тобто всіх тих шахраїв, бандюків, і т. д. в мирне суспільство.
Це ази історії, політології і суспільствознавства.


Держава, суди, поліція – так. Все вірно, все слушно. І в наших умовах, як Ви самі знаєте, цілковита утопія. Власне, єдине сподівання на громадянське суспільство. Але це мусить бути суспільство, а не казна-що. А скільки в нас того суспільства? Отож…

марсіанський гризлик писал(а):
Але причиною існування "негативних" людей є не брак певного роду літератури, а брак верховенства права в реалі і бездіяльності законів. Корупція протекціонізм.


«Закони функціонування суспільства»… Це все добре, але суспільство складається з людей. Збалансовані суспільства тому й збалансовані, що в них усі люди мають цілком певні психологічні і соціальні установки. А в нас із цим – не просто хаос, а ще й купа шкідливого, деструктивного впливу. Який здійснюють не лише «чужі», але й «свої» - своєю поведінкою, жадібністю, жорстокістю, корупцією, кумівством й усім іншим. Як на це впливати? Звісно, лише словами не вийде. Отут Ви маєте слушність. Але є різниця між тим, як на ці явища реагують люди з різним світоглядом. А от на формування світогляду слова подекуди можуть впливати.

марсіанський гризлик писал(а):
варто називати речі своїми іменами і творити літературу, а не суто "ідейний" продукт. Звісно, частка творів може і має бути патріотичною і навіть виховною. Але ж не всі.


Бачте, природа не терпить порожнечі, і у світогляд людини – теж. Якщо ми їй не зробимо якусь «картинку світу» - зробить хтось інший. А з нашого боку з цим цілковите провалля вже протягом багатьох років. І водночас наші вороги чудово справляються з тим, аби це провалля чимось напхати – нашим же громадянам! А наші інтелектуали – ні. Хіба це правильно? Може, треба не теоретично щось обмірковувати, а щось із цим робити на практиці? І не лише в онлайні?
От Ви кажете – «треба називати речі своїми іменами». Ви колись були серед юрби істот штибу «какаяразніца»? Маю підозру, що ні. Бо, здається, не уявляєте, з якою швидкістю начебто притомні, спокійні і навіть подекуди добрі люди здатні перетворюватися на агресивних нестямних тварин при певному «натисканні кнопки» у їхній голові – тобто після зачіпання певних аспектів їхнього світогляду. В них усіх у голову вже вмонтовані такі «кнопки» - певні установки. Якісно вмонтовані! І не нами. А якщо в них оце увімкнеться – там може бути така реакція, що краще у такі ситуації не втрапляти без силової «групи підтримки». І Ви їм нічого не доведете – в них після цього логіка вимикається.
До речі, сам факт наявності установки «какаяразніца» - це достеменно наявність отої «кнопки». Бо коли її немає, людина таким чином мислити не буде. Це вельми чіткий орієнтир.
Тобто, будь-який варіант щодо «називати речі своїми іменами» у даному випадку виключений. Буде лише агресія. Тут треба діяти певними обхідними шляхами – впливати так, аби не зачіпати оту «кнопку», аж допоки вона сама не вилетить. І то якщо вилетить. Або принаймні зробити цю «кнопку» неактивною. Це, до речі, навіть не справа психології. Це рівень етології – тобто, зоопсихології. Бо на цьому самому рівні вже вчинено зовнішній вплив. І це подолати набагато важче, аніж більш високі рівні свідомості. Це рівень небезпечної тварини, що має певну фобію. Якщо ви повсякчас чіплятимете фобію, вона лише посилиться. І, до речі, це працює навіть через онлайн.
Як на мене, очі б мої не бачили таких істот. Але куди подітися? Їх надто багато. Ви їх пропонуєте викинути у космос? На жаль, це нереально. Силові методи з ними працюють добре, але треба мати достатньо потужну силу, яка працює у спільному напрямку. А де та сила? Усе кинула й повтікала на заробітки за кордон? Отож! От Вам і всі «закони функціонування суспільства»…

марсіанський гризлик писал(а):
Я кажу про "іншу" ніж виховну і явно моралізаторську, іншу сюжетно та ідейно. При тому таку, яка не суперечить ні моральним цінностям, ні національній ідеології. Кажу про право її існування, її місце "під сонцем", позаяк відкидання такої якісної шкодить українській літературі, яка є частиною нашої культури і автентики.


Та я «за»! Обома руками! За те, аби література була різна! Бо для різних категорій читачів мусить бути різна література. І така, як Ви кажете – теж. Але й «виховна» - теж мусить бути. Бо це Ви, як освічена людина з критичним мисленням, розумієте, що вона «виховна». А багато хто про це навіть не усвідомлює. Просто споживає – і зрештою отримує з цього якусь користь. Принаймні, більшу, аніж з книжок про виправдання бандюків і катів. Тож хай хоча б так. А далі ще подивимося…


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 113 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB