Цитата:
й серцю як і раніше гаряче від почуття, що
раніше, гаряче
Цитата:
Хто я? Твій Побратим по розуму
У прямій мові слова не виділяються великими літерами, оскільки надання слову особливої ваги відбувається за допомогою інтонації, а між нею та способом написання немає чіткого зв’язку. В таких випадках доречніше окремо додати, що слово було вимовлене з підкресленою серйозністю, значущістю.
Цитата:
Розумієш, кожна розумна істота

* * * * *
Спочатку пояснення. Потім трохи емоцій. Потім трохи дії. Знову пояснення. І знову. І знову. І ще наостанок. Внутрішній монолог. Все.
Стисло: одному хлопцеві якось не пощастило, й довго не щастило, а потім раптом як пощастить!
З технічної точки зору — написано добре. Але читати нудно. Щастя, яке звалилося на головного героя, виглядає надмірним і незаслуженим — його зусилля не відповідають результату. Він міг би, наприклад, прийняти участь у якомусь науковому експерименті (тут пригадується оповідання №010), абощо. Просто лежати в лікарні, а потім стати богом — це вже занадто. Міг би здійснити подвиг ціною власного здоров’я, когось урятувати та потім отримати надздібності у винагороду — але знову не те; він просто займався спортом.
І — нема інтриги. Немає приголомшливої, несподіваної розв’язки, необхідність якої зближує фантастичне оповідання з детективним (№022, 026). Роздуми героя у фіналі нічого не змінюють — він, наприклад, не відмовляється від своїх надздібностей заради простого людського життя, що додало б хоч трохи оригінальності. По суті, він як раніше плив за течією, так і пливе.