Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 17:40

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 37 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 09:48 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Історія цікава, такий собі кулінарний жах. За фантазію п'ять. Гірше зі знанням матчастини :D

Цитата:
А на столі, в діжі, знову випірнало через край тісто.


Справа в тому, що тісто на млинці - це рідке і в'язке тісто. Тому воно могло витікати через край. Та й то лише в тому випадку, коли його під той самий край наколотили.

Изображение

Цитата:
млинцеве тісто розповзлося, шматок упав на підлогу.


Те саме. Ну не могло воно розповзтися, тільки розтектися. І впасти не могло, тільки крапнути :wink: Та й навряд з рідкого тіста може сформуватися постать. Але цей момент ще сяк-так можна списати на вищі сили.

Цитата:
Штабель майже до стелі, а тісто все росте й росте.


Рости, себто підходити (в контексті оповідання це сприймається так) воно не може. Бо окрім того, що тісто рідке й в'язке - воно ще й бездріжджове, відтак підходити - ну аж ніяк :wink:

Хоча, можливо у вас якісь спеціальні чаклунські млинці, але рецепт і технологія таких млинців мені невідома :mrgreen:

Що ще видалося дивним. Зоя Василівна саме проводить обряд. Їй в цей час потрібні постояльці? З купою запитань? Чи тут "інформація прозвучала на правах реклами"? :D

І тойво, страшно не було :D

Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 10:40 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Фантоме, дякую за відгук!
Ви маєте на увазі тонкі млинці, бездріжджові або безопарні. Вони, звісно, не підіймаються. Але людство поділяється на тих, кому до смаку тоненькі млинці, і тих, хто полюбляє товсті. Я - за товсті. Бо вже маєш річ, а не якусь хлібну плівку. :D
Мова в оповіданні саме про такі. Рецептом чаклунських млинців можу поділитися залюбки.
Изображение
Їх замішують у діжці - як то кажуть, ставлять опару - і залишають у теплому місці. На батареї, наприклад.
Далі, якщо вчасно не зупинити, вони підіймаються майже вдвічі. Картина така - ти накладаєш тісто на пательню, дивишся на діжу - а там його ще більше. На цьому припущенні, власно, й побудовано фант. елемент. Тісто - як щось живе.
Ось такий вигляд має це тісто. Його тричі радять осаджувати, перш ніж смажити млинці.
Изображение
Цитата:
Що ще видалося дивним. Зоя Василівна саме проводить обряд. Їй в цей час потрібні постояльці? З купою запитань?
Наприкінці з'ясовується, що вона й є та чаклунка, яку Галя шукала. Тож для господині це не постояльці, а клієнти. Це по-перше. А по-друге - повню можна ж проґавити!

Цитата:
І тойво, страшно не було
Та й і фіг із ним! :lol:

Дякую, що скуштували млинців. Успіху навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 10:50 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Гм... одначе. Дійсно не знав про таке млинцеве тісто. Ото дійсно кажуть вік живи - вік вчися.

Хоча, тут певно, грає роль місцевість. В моїх широтах тільки тонкі зустрічав. Дякую, що просвітили.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 11:53 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
У нас за цією ознакою аж настільки перетята місцевість, що одні вживають винятково тонкі млинці, а інші - товсті. Та мають відповідну зовнішність. :lol:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 12:10 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Олександр Ігнатенко писал(а):
Доволі непогане оповідання, де переплітаються банальні та оригінальні, фольклорні та сучасні образи. В творі дійсно багато чого цікавого можна віднайти, та й обвішане млинцями опудало це суперський образ.
Щиро дякую! Проте маю зауважити - насамперед відчуття не "банальності", а "буденності" того, що відбувається, зроблено свідомо.

Цитата:
З мінусів:
- сама історія напрочуд прісна й не надто цікава. Тут так і напрошується якийсь твіст, але ні: вона починається, продовжується і закінчується без жодних несподіваних поворотів;
Тобто ви щодня бачите,
[+]
як городнє опудало перетворюється на потойбічну істоту?
:shock:

Цитата:
Замість того, щоб налякати читача, Ви описуєте як злякалася героїня, коли варто описувати джерело страху. Коли ж воно таки описується, це робиться...нестрашно й буденно. Акцентувати увагу на відмінності і ті тонкі руки вже зовсім інше враження справлятимуть
Так читач і не лякається, бо він справжній, він сидить у теплій кімнаті й читає з монітору літери. Лякатися має персонаж. Інша річ, що вам не вдалося ототожнити себе з кимось із персонажів. Але це зрозуміло, бо ГГня - жінка. :roll: Може, через це.

Цитата:
- ніхто не постраждав. Тобто головна героїня отримала свою долю переляку і цього вистачить, але чаклунка хтозна скільки свого померлого чоловіка викликала і що, їй за це нічого не буде? Знову ж таки, навіть якщо все робити по правилам, це все одно повинно було позначитися бодай на її психиці. Тобто дуже м'яко зіткнення з потойбічним минуло і тому воно не сприймається загрозою.
Постраждати фізично - не головне. Відрубані голови, розтрощені нутрощі - це маєте на увазі? На мою думку, персонажі мають змінюватися зсередини, доходити висновку про власне життя і через це змінювати долю.

Цитата:
Успіхів!
Навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 15:03 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 21.09.2019 19:30
Сообщения: 50
Ідея нестандартна - це мені сподобалось.
Щодо просвітницьких моментів: вже з першого разу зрозуміло, що автор в курсі, що млинці використовують, як поминальну страву, тому я б не повторювала це двічі на початку. До речі, я знаю ту ж версію, що й Сокира - про сонце, але це не заважає використовувати млинці і для поминнання. А у Вас ГГ і її брат дуже однобічно налаштовані :) На початку якось дивно, що вони приїхали зимою в інше місто і були без поняття, коли їхній потяг назад.
Я так розуміла, головна мораль в тому, щоб відпустити коханого, якщо з ним не клеїться. Ось тут мені не вистачило побачити, що в них чогось не клеїться. З тексту наче нормальна пара.
P.S. добре, що і тут котики рулять! :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 19:22 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Цитата:
Тобто ви щодня бачите,
[+]
як городнє опудало перетворюється на потойбічну істоту?
:shock:


В тому-то й справа, що так. Не щодня, але часто. Навіть якщо відкинути дитячі враження про знайомство з цією річчю, які завжди провокують кошмари, про ожилі опудала писали дуже багацько. І банальність я мав на увазі, що немає несподіваних поворотів: одразу задається, чаклунка хороша, умруни погані, Вадимів треба відпусти і це зберігається до кінця. Я якщо не від чаклунки, то бодай від брата героїні якоїсь несподіванки чекав, але ні.

Цитата:
Так читач і не лякається, бо він справжній, він сидить у теплій кімнаті й читає з монітору літери. Лякатися має персонаж. Інша річ, що вам не вдалося ототожнити себе з кимось із персонажів. Але це зрозуміло, бо ГГня - жінка. :roll: Може, через це.


Але ж Ви не для персонажа пишете. Ось наприклад в "Ікігамі. Кінцева межа" Моторо Мазе головний герой взагалі не здатен відчувати емоції, але ж це не заважає його історії викликати їх у читача. При чому навіть без ототожнення. Але навіть якщо прийняти це правило, то в "Нікого не треба карати" мені вдалося проникнутися жіночими персонажами, тому ні, тут не треба на читача скидати відповідальність.

Цитата:
Постраждати фізично - не головне. Відрубані голови, розтрощені нутрощі - це маєте на увазі? На мою думку, персонажі мають змінюватися зсередини, доходити висновку про власне життя і через це змінювати долю.


Я й не писав про фізичне, я ж згадав про переляк героїні. Просто ця сама зміна долі не видається чимось дійсно вартим уваги. Як писали інші коментатори стосунки героїні з її Вадимом звичайні, не гарні й непогані. Немає сповнених пристрасті флешбеків, немає явних негараздів в теперішньому. Тому те, що вони розійшлися просто не сприймається чимось важливим. Навіть немає жодного натяку, що в героїні є страх взагалі без чоловіка залишитися.

Цитата:
Успіхів!
Навзаєм![/quote]


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 21:06 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
Гарне оповідання. Гумористичне :D . Чимось невловимо схоже з "Мертвецьким великоднем", в котрому теж є мерці, і яке теж ні разу не горор.
"Шлях би трафив" на Черкащині посміхнуло. Хоча... Тут експерт потрібен. ІДІТЬ ЗА ДОКОМ! ПРОИВЕДІТЬ ДОКА! :twisted:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 21:36 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Дякую, що завітали!
Гумористичне, кажете? Хай буде.
Не горор, кажете? А де ви на цьому конкурсі взагалі горор бачили, га? :lol: Шлях би його трафив, той горор (я теж не з Галичини, якщо що, теж не можу вживати? :wink:)
Все це досить суб'єктивні речі. Те, що незрозуміло, що відрізняється від норми і звичаю - все має право називатися жахом. Як от на цій картинці, де, начебто, нічого лячного не відбувається.
Удачі вам на конкурсі!

Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 22:34 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
Гарно!
Я не буду акцентувати увагу на особливостях сюжету чи дійових особах історії. Бо до мене тут вже стільки написали всякого... Краще б не читав коменти!

Особисто мені припала до душі сама стилістика, побудова метафор, соковита мова оповідання. Наприклад:

Цитата:
Гострим лезом спалахнув під місяцем гребінь даху сусіднього будинку, сліпуче чорним став садок.

Цитата:
Аби злякатися, треба зрозуміти. Щоби зрозуміти – треба дати ім’я. Воно крутилося на кінчику язика й боялося вилитися в звуки. Аж раптом піднялося з діжі та ухнуло совою – «опудало»!

Цитата:
З-під призьби визирав сиво-аметистовий ряст, синіли проліски, на форзиції почали розпускатися бруньки. Ще пару теплих днів – і виприснуть із них жовтогарячі квіточки, мов дзьобики пташенят.


Незаважаючи на те, що в цілому цей жанр мені не до вподоби, для цього оповідання готовий зробити виключення! :D :D :D

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 23:02 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Ось! Нарешті прийшов мій читач. :D
Уклінно вам дякую!
Сідайте, будь ласочка.
Нікуди не відпущу, доки не нагодую млинцями.
То ви які більше полюбляєте - товсті чи тонкі?

Удачі вам на конкурсі!

ЗІ.
Цитата:
Незаважаючи на те, що в цілому цей жанр мені не до вподоби, для цього оповідання готовий зробити виключення!
Тобто ви не берете участі? :shock:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 23:16 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
Знаєте, я зараз такий голодний, що з'їв би всяких млинців! Навіть без сметани чи варення. Хоча з ними набагато краще...

Участь я беру. Але моє оповідання не дуже горорне... Хоча, почитавши роботи інших конкурсантів, я вже й не знаю на що слід в цьому жанрі орієнтуватись.

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 23:26 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Мені здається, що варто орієнтуватися лише на власне почуття.
І най пробудуть із вами млинці, вареники та інші гаразди!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 28.03.2020 17:40 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Бузковий дракон писал(а):
Ідея нестандартна - це мені сподобалось.
Вибачте, проґавила коментар. :roll:
Цитата:
Щодо просвітницьких моментів: вже з першого разу зрозуміло, що автор в курсі, що млинці використовують, як поминальну страву, тому я б не повторювала це двічі на початку. До речі, я знаю ту ж версію, що й Сокира - про сонце, але це не заважає використовувати млинці і для поминнання. А у Вас ГГ і її брат дуже однобічно налаштовані :)
Повтор - так, приберемо! Щодо "налаштовані" - згодна, хотілося протиставити питомі українські традиції тим, що були занесені за радянщину.
Цитата:
На початку якось дивно, що вони приїхали зимою в інше місто і були без поняття, коли їхній потяг назад.
Слушне зауваження. Початок я дописувала наприкінці, поспіхом. Додамо обґрунтування.
Цитата:
Я так розуміла, головна мораль в тому, щоб відпустити коханого, якщо з ним не клеїться. Ось тут мені не вистачило побачити, що в них чогось не клеїться. З тексту наче нормальна пара.
Та воно як подивитися - мене тут уже й мелодрамою обізвали, й кулінарним жахастиком. :lol: Тож не хотілося вдаватися до особистих стосунків героїв аж настільки. Але подумаю.
Взагалі ви багато корисного порадили. Щиро дякую!

Цитата:
P.S. добре, що і тут котики рулять! :)
Так отож!

Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 29.03.2020 19:07 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
/Від людини, що геть не розуміється на горорі/
Вітаю, Авторе! :D
Не знаю точно, але начебто все є - і умруни, що оживають,
і саспенсу трішечки всередині твору.
Та мені якось... не перейнявся я до жодного з персонажів. :roll:
Хіба до Ляцька - гарний котяра, наша людина! :wink:
А Галя просто дурепа якась. Їй же двічі сказали - одну крапельку!
Змусили дурня богу молитися - весь флакон на голову коханому! :shock:
Після таких фортелів - відпускай-не відпускай, а Вадим сам точно піде.
Бо хтозна, що та Галя йому наступного разу на голову виллє?!
Хоча, його я теж не розумію. Якийсь він ну занадто вже індифірентний :roll:
А господиня і взагалі якесь дивне поєднання науки (оживлення
випроміненням мертвих тканин) і чаклунства з опудалом і млинцями.
Я ж кажу, окрім кота всі інші мені нелогічні й незрозумілі :(
А оживлення опудал й іншого дерев'яно-солом'яного непотребу Навіяло
А млинці я полюбляю :D
Успіху в другому турі! :D

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 37 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB